LOISKEET ESINTYMISAIKATAULU LAUANTAI 4.10 tilanne 24.9.-14
RAVINTOLASALI
11.00 Markku Liukku ja Pekka Mäkelä
11.30 Roikastajat
12.00 Hatusta vetäjät
12.30 Usko ja Ali Välimäki
13.00 Anneli ja Aukusti
13.30 Pauli Koskipuisto & kumppanit
14.00 Marttilan Piilopelimannit
14.30 Heikki Savola, kanteleilla
15.00 Talkoopelimannit
15.30 Tupalaulajat
16.00 Martta ja Anna-Liisa Rantamäki
16.30 Akanat
17.00 Tepot
17.30 Windalan pelimannit
18.00 Pinnin tytöt
18.30 Seinäjoen 2-riviset
19.00 Luunappi
19.30 Erkki-Jussi Koivuluoma
20.00 Länsirannikon pelimannit
TANSSIT:
20.45 Blackbirds
23.00 Pauli Hanhiniemi-Minä & Hehkumo
24.00 – Blackbirds
LAPPAJÄRVISALI
PÄIVÄTANSSIT:
12.00 Veanteen veljet
13.00 Lapuan harmonikkakerho
14.00 A.Ylinen & Veivarit
*****************************************
15.00 tuolien laitto saliin
*******************************************
16.00 LAPPAJÄRVEN PELIMANNIEN 25-VUOTISJUHLA
-He esiintyvät itse / kutsuvat itse esiintyjävieraat
**********************************************
18.00 tuolien laitto pois salista
************************************************
TANSSIT:
19.30 - 21.00 Ylijoen pelimannit (pitävät välillä15 min tauon)
21.00 - 21.45 Vimpelin harrastajapelimannit
22.00 Jemina Sikkilä, Heino Pitkäkangas, Pasi Olli / Länsituuli
23.00 Tanssiorkesteri Luxus
AULA:
10.30 Horjumattomat
11.00 Teijo Aho
11.30 Tapani ja Asta Lahikainen
12.00 duo Suojanen & Välimaa
12.30 Vapaapääsy
13.00 Nuotittomat
13.30 Pauli Koskipuisto & kumppanit
14.00 Erkki Luumi & Ahti Harjunpää
14.30 Nytky
15.00 Loiskuu
15.30 Tapani ja Asta Lahikainen
15.45 Junnu ja ystävät
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
klo 16- 17.30 tauko , tai voi laittaa yksittäisiä soittajia tai duoja (kun Lappajärvisalissa on konsertti)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
17.30 Usko ja Ali Välimäki
18.00 Seppo ja Pojat
18.30 Martta ja Anna-Liisa Rantamäki
19.00 Talkoopelimannit
19.30 Seinäjoen 1-riviset
19.45 Arttu Rajala
20.00 Sakalaiskat
20.30 Marttilan Piilopelimannit
21.00 Usko ja Ali Välimäki
21.30-22.30 Oláhos (Unkarilaista kansanmusiikkia)
22.30 Markku Liukku ja Pekka Mäkelä
AUDITORIO TUNNELMAPALAT
19.00 Loiskuu
19.15 Tapani ja Asta Lahikainen
19.30 Teppo Välimäki
19.45 Aleksi Laukkonen
20.00 Windalan pelimannit
20.15 Iiti Elomaa
20.30 Akanat
20.45 Luunappi
21.00 Ali ja Hintti
21.15 Jaana & Junnu
21.30 duo Suojanen & Välimaa
21.45 Nytky
FLYYGELINURKKAUS
Klo 22.00 Jamit : Jussi Asu
RAVINTOLASALI
11.00 Markku Liukku ja Pekka Mäkelä
11.30 Roikastajat
12.00 Hatusta vetäjät
12.30 Usko ja Ali Välimäki
13.00 Anneli ja Aukusti
13.30 Pauli Koskipuisto & kumppanit
14.00 Marttilan Piilopelimannit
14.30 Heikki Savola, kanteleilla
15.00 Talkoopelimannit
15.30 Tupalaulajat
16.00 Martta ja Anna-Liisa Rantamäki
16.30 Akanat
17.00 Tepot
17.30 Windalan pelimannit
18.00 Pinnin tytöt
18.30 Seinäjoen 2-riviset
19.00 Luunappi
19.30 Erkki-Jussi Koivuluoma
20.00 Länsirannikon pelimannit
TANSSIT:
20.45 Blackbirds
23.00 Pauli Hanhiniemi-Minä & Hehkumo
24.00 – Blackbirds
LAPPAJÄRVISALI
PÄIVÄTANSSIT:
12.00 Veanteen veljet
13.00 Lapuan harmonikkakerho
14.00 A.Ylinen & Veivarit
*****************************************
15.00 tuolien laitto saliin
*******************************************
16.00 LAPPAJÄRVEN PELIMANNIEN 25-VUOTISJUHLA
-He esiintyvät itse / kutsuvat itse esiintyjävieraat
**********************************************
18.00 tuolien laitto pois salista
************************************************
TANSSIT:
19.30 - 21.00 Ylijoen pelimannit (pitävät välillä15 min tauon)
21.00 - 21.45 Vimpelin harrastajapelimannit
22.00 Jemina Sikkilä, Heino Pitkäkangas, Pasi Olli / Länsituuli
23.00 Tanssiorkesteri Luxus
AULA:
10.30 Horjumattomat
11.00 Teijo Aho
11.30 Tapani ja Asta Lahikainen
12.00 duo Suojanen & Välimaa
12.30 Vapaapääsy
13.00 Nuotittomat
13.30 Pauli Koskipuisto & kumppanit
14.00 Erkki Luumi & Ahti Harjunpää
14.30 Nytky
15.00 Loiskuu
15.30 Tapani ja Asta Lahikainen
15.45 Junnu ja ystävät
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
klo 16- 17.30 tauko , tai voi laittaa yksittäisiä soittajia tai duoja (kun Lappajärvisalissa on konsertti)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
17.30 Usko ja Ali Välimäki
18.00 Seppo ja Pojat
18.30 Martta ja Anna-Liisa Rantamäki
19.00 Talkoopelimannit
19.30 Seinäjoen 1-riviset
19.45 Arttu Rajala
20.00 Sakalaiskat
20.30 Marttilan Piilopelimannit
21.00 Usko ja Ali Välimäki
21.30-22.30 Oláhos (Unkarilaista kansanmusiikkia)
22.30 Markku Liukku ja Pekka Mäkelä
AUDITORIO TUNNELMAPALAT
19.00 Loiskuu
19.15 Tapani ja Asta Lahikainen
19.30 Teppo Välimäki
19.45 Aleksi Laukkonen
20.00 Windalan pelimannit
20.15 Iiti Elomaa
20.30 Akanat
20.45 Luunappi
21.00 Ali ja Hintti
21.15 Jaana & Junnu
21.30 duo Suojanen & Välimaa
21.45 Nytky
FLYYGELINURKKAUS
Klo 22.00 Jamit : Jussi Asu