LOKAKUUN LOISKEET 3.10.2015 LAUANTAI
RAVINTOLA LOUNASMUSIIKKIA:
11.30 Talkoopelimannit
12.00 Loiskuu
12.30 Lapuan kansalaisopiston viuluryhmä
13.00 Pirkko ja Tapani
13.30 Nurmon pelimannit
14.00 Seppo ja Pojat
14.30 Pyhäjoen Seelarit
15.00 Lahikaisten perheyhtye
15.30 Jaana ja Junnu
16.00 Windalan pelimannit
16.30 Nissin kööri
17.00 - 17.45 Seinäjoen 2- ja 1-riviset
RAVINTOLA:
18.00 - 18.45 Heikki Lahti & Komia
19.00 - 19.45 Luunappi & Tukkapölly-orkesteri
20.00 - 20.45 Erkki Luumi & Heikki Hytti
22.00 Spelimannit
23.00 Veanteen veljet
RAVINTOLA / TANSSIT:
21.00 Lappajärven pelimannit
22.00 Länsituuli
23.00 Veanteen veljet
AULA
10.00 "Valokuvanäyttely savenvalaja Hemmi Aholasta. Valokuvaajamestari Kalervo Puskala kertoo töistään."
10.30 Aarre Similä
11.00 Sakalaiskat
11.30 Teijo ja Anneli Aho & Lusikkamestari Veikko Kuivala
12.00 Vapaapääsy
12.30 Kuortaneen Eläkeliiton Tupalaulajat, säest. Teijo Aho
13.00 Heikki Lahti & Komia
13.30 Erkki-Jussi Koivuluoma
TAUKO KLO 14.00 - 15.30
15.30 Itäkylän pelimannit
16.00 Erkki Luumi & Heikki Hytti
16.30 Roikastajat
17.00 A.Ylinen & Ystävät
17.30 Nuotiopelimannit / yhteislauluja
18.00 Heikkola & Hirvonen duo
18.30 duo Suojanen & Välimaa
19.00 Anna-Liisa Rantamäki
19.30 Trubaduuri Leiska
20.00 Nilsbyn pelimannit
20.30 Usko & Usko´s Bois
21.00 Hatusta vetäjät
21.30 Pelottomat
22.00 Kalevi Huhtala & Kumppanit: Malandoa
LAPPAJÄRVISALI PELIMANNIKONSERTTI KLO 14.00 - 15.30 (esittävät 2 kappaletta / ryhmä)
Loiskuu klo 14.00
Roikastajat klo 14.10
Heikki Lahti & Komia klo 14.20
Aleksi Laukkonen klo 14.30
Väkitukko klo 14.40
Talkoopelimannit klo 14.50
Usko & Usko´s Bois klo 15.00
Vapaapääsy klo 15.10
Nilsbyn pelimannit klo 15.20
Vinteliska klo 15.30
LAPPAJÄRVISALI /TANSSIT
16.30 Lapuan harmonikkakerho
17.30 Nilsbyn pelimannit
18.30 Pyhäjoen Seelarit
19.30 Sakari Ahvenniemi ja Kalevi Huhtala Extempore
20.30 Ylijoen Pelimannit
21.30 Vimpelin Harrastajapelimannit
22.30 Ylijoen Pelimannit
TUNNELMAPALAT-KABINETTI 3.KRS
19.00 Windalan pelimannit
19.15 Usko & Usko`s Bois
19.30 Rykäys
19.45 Ali & Hintti
20.00 duo Suojanen & Välimaa
20.15 Erkki-Jussi Koivuluoma
20.30 Heikki Lahti & Komia
20.45 Anna-Liisa Rantamäki
21.00 Lahikaisten perheyhtye
21.15 Vapaapääsy
21.30 Sakalaiskat
21.45 Trubaduuri Leiska
FLYYGELINURKKA:
Klo 22 Svengaavat Jamit Jussi Asun johdolla
KYLILLE:
OSUUSKAUPPA; Jaana ja Junnu, klo 11.30
ALKO; Rykäys klo 12.00
RAVINTOLA LOUNASMUSIIKKIA:
11.30 Talkoopelimannit
12.00 Loiskuu
12.30 Lapuan kansalaisopiston viuluryhmä
13.00 Pirkko ja Tapani
13.30 Nurmon pelimannit
14.00 Seppo ja Pojat
14.30 Pyhäjoen Seelarit
15.00 Lahikaisten perheyhtye
15.30 Jaana ja Junnu
16.00 Windalan pelimannit
16.30 Nissin kööri
17.00 - 17.45 Seinäjoen 2- ja 1-riviset
RAVINTOLA:
18.00 - 18.45 Heikki Lahti & Komia
19.00 - 19.45 Luunappi & Tukkapölly-orkesteri
20.00 - 20.45 Erkki Luumi & Heikki Hytti
22.00 Spelimannit
23.00 Veanteen veljet
RAVINTOLA / TANSSIT:
21.00 Lappajärven pelimannit
22.00 Länsituuli
23.00 Veanteen veljet
AULA
10.00 "Valokuvanäyttely savenvalaja Hemmi Aholasta. Valokuvaajamestari Kalervo Puskala kertoo töistään."
10.30 Aarre Similä
11.00 Sakalaiskat
11.30 Teijo ja Anneli Aho & Lusikkamestari Veikko Kuivala
12.00 Vapaapääsy
12.30 Kuortaneen Eläkeliiton Tupalaulajat, säest. Teijo Aho
13.00 Heikki Lahti & Komia
13.30 Erkki-Jussi Koivuluoma
TAUKO KLO 14.00 - 15.30
15.30 Itäkylän pelimannit
16.00 Erkki Luumi & Heikki Hytti
16.30 Roikastajat
17.00 A.Ylinen & Ystävät
17.30 Nuotiopelimannit / yhteislauluja
18.00 Heikkola & Hirvonen duo
18.30 duo Suojanen & Välimaa
19.00 Anna-Liisa Rantamäki
19.30 Trubaduuri Leiska
20.00 Nilsbyn pelimannit
20.30 Usko & Usko´s Bois
21.00 Hatusta vetäjät
21.30 Pelottomat
22.00 Kalevi Huhtala & Kumppanit: Malandoa
LAPPAJÄRVISALI PELIMANNIKONSERTTI KLO 14.00 - 15.30 (esittävät 2 kappaletta / ryhmä)
Loiskuu klo 14.00
Roikastajat klo 14.10
Heikki Lahti & Komia klo 14.20
Aleksi Laukkonen klo 14.30
Väkitukko klo 14.40
Talkoopelimannit klo 14.50
Usko & Usko´s Bois klo 15.00
Vapaapääsy klo 15.10
Nilsbyn pelimannit klo 15.20
Vinteliska klo 15.30
LAPPAJÄRVISALI /TANSSIT
16.30 Lapuan harmonikkakerho
17.30 Nilsbyn pelimannit
18.30 Pyhäjoen Seelarit
19.30 Sakari Ahvenniemi ja Kalevi Huhtala Extempore
20.30 Ylijoen Pelimannit
21.30 Vimpelin Harrastajapelimannit
22.30 Ylijoen Pelimannit
TUNNELMAPALAT-KABINETTI 3.KRS
19.00 Windalan pelimannit
19.15 Usko & Usko`s Bois
19.30 Rykäys
19.45 Ali & Hintti
20.00 duo Suojanen & Välimaa
20.15 Erkki-Jussi Koivuluoma
20.30 Heikki Lahti & Komia
20.45 Anna-Liisa Rantamäki
21.00 Lahikaisten perheyhtye
21.15 Vapaapääsy
21.30 Sakalaiskat
21.45 Trubaduuri Leiska
FLYYGELINURKKA:
Klo 22 Svengaavat Jamit Jussi Asun johdolla
KYLILLE:
OSUUSKAUPPA; Jaana ja Junnu, klo 11.30
ALKO; Rykäys klo 12.00