Lokakuun Loiskeet Kuortaneen Urheiluopistolla 30.9.-2.10.2016
Ohjelma päivitetty 28.9. klo 23.45
PERJANTAI 30.9.2016
RAVINTOLA AALTO:
17.00 Nuotiopelimannit, yhteislaulua
17.30 (vapaa)
18.00 Hannu Rahikainen
18.30 Asta ja Tapani Lahikainen
19.00-19.45 Luunappi & Tukkapöllyorkesteri
20.00 Erkki Luumi
20.30 A.Ylinen ystävineen
TANSSIT:
21.00 Lapuan Harmonikkakerho
22.00 Lappajärven pelimannit
23.00 Nilsbyn pelimannit
24.00 Spelimannit
LOISKE-KABINETTI / AKUSTINEN SOITTOTILA (EI ÄÄNENTOISTOA)
18.00 (vapaa)
18.20 Teijo Aho
18.40 FolkKanat
19.00 Anneli ja Aukusti
19.20 Jukka Luukkanen ystävineen
19.40 Pinnin tytöt
20.00 Duo Suojanen&Välimaa
20.20 Yläliedon Veikot
20.40 Erkki-Jussi ja Jarmo
21.00 Heikin trio
21.20 Trio Tuhatkieli
21.40 Katja & Anneli
22.00 Sakalaiskat
22.20 duo Mark 2
LAUANTAI 1.10.2016
RAVINTOLA AALTO
11.00 Heikin trio
11.30 Rykäys
12.00 Jalasjärven 2-riviset
12.30 Lapuan Harmonikkakerho
13.00 A.Ylinen ystävineen
13.30 Kortesjärven pelimannit
14.00 (vapaa)
14.30 Seinäjoen Kaksiriviset
15.00 Alavuden Kaksiriviset
15.30 Akanat
16.00 Roikastajat
16.30 Luunappi ja Tukkapöllyorkesteri
17.00 Talkoopelimannit
17.30-18.00 ( Roudaustauko)
18.00-19.00 Kubba (Kuurtanes Big Band)
19.15 - 19.45 Tiilat ja pelimannit
20.00 – 21.20 Kauko Käyhkö 100v
tunnelmakonsertti
RAVINTOLA AALTO / TANSSIT
21.30-22.30 Kalevi Huhtalan yhtye
22.30-23.30 Nilsbyn pelimannit
24.00-01.30 Päätösjamit Jussi Asun seurassa
PALLOHALLI :
PÄIVÄTANSSIT / KUNTOTANSSIT:
13.00-13.45 Airin Spelarit – Vuoden Speliyhtye 2016
14.00-15.00 Veanteen veljet, solistina Aira Kontiainen
PELIMANNIKONSERTTI
klo 17:00
1. Heikin trio (17:00)
2. Jukka Luukkanen (17:10)
3. Erkki-Jussi ja Jarmo (17:20)
4. Vinteliska(17:30)
5. Erkki Luumi (17:40)
6. Usko & Usko´s Pois (17:50)
7. Jaana & Junnu (18:00)
8. Lahikaisen perheyhtye (18:10)
9. Nilsbyn pelimannit (18:20)
10. Seinäjoen kaksiriviset (18:30)
ILTATANSSIT :
19.30-20.30 Lepolan Junnu & kootut pelimannit
20.30-21.30 Haapakosken harmonikat
21.30-22.30 Ylijoen pelimannit
LOISKE-KABINETTI /AKUSTINEN TILA (EI ÄÄNENTOISTOA)
13.00 Aarre Similä
13.20 Usko & Usko´s Pois
13.40 (vapaa)
14.00 Rykäys
14.20 Topi ja Aleksi
14.40 Anna-Liisa Rantamäki
15.00 Hannu Rahikainen
15.20 Ali, Hintti ja Sintti
15.40 Jalasjärven 2-riviset
16.00 Korsukööri
16.20 Kortesjärven pelimannit
16.40 Tupalaulajat
17.00 Teijo Aho
17.20 duo Birgit ja Kirsi
17.40 Akanat
18.00 Windalan pelimannit
18.20 Arto Järvelä
18.40 Aleksi Laukkonen
19.00 Jukka Luukkanen ystävineen
19.20 Trio Tuhatkieli
19.40 Heikin trio
20.00 Talkoopelimannit
20.20 Usko ja Usko’s Pois
20.40 Pelottomat
21.00 Duo Suojanen & Välimaa
21.20 Lahikaisen perheyhtye
21.40 duo Mark 2
22.00 duo Jaana ja Junnu
PR-SOITOT LAUANTAINA:
S-market: Veivarit klo 11.00 , Jaana ja Junnu klo 13
K-market : Spelimannit klo 10.00, Veikkoset 11.00
Ohjelma päivitetty 28.9. klo 23.45
PERJANTAI 30.9.2016
RAVINTOLA AALTO:
17.00 Nuotiopelimannit, yhteislaulua
17.30 (vapaa)
18.00 Hannu Rahikainen
18.30 Asta ja Tapani Lahikainen
19.00-19.45 Luunappi & Tukkapöllyorkesteri
20.00 Erkki Luumi
20.30 A.Ylinen ystävineen
TANSSIT:
21.00 Lapuan Harmonikkakerho
22.00 Lappajärven pelimannit
23.00 Nilsbyn pelimannit
24.00 Spelimannit
LOISKE-KABINETTI / AKUSTINEN SOITTOTILA (EI ÄÄNENTOISTOA)
18.00 (vapaa)
18.20 Teijo Aho
18.40 FolkKanat
19.00 Anneli ja Aukusti
19.20 Jukka Luukkanen ystävineen
19.40 Pinnin tytöt
20.00 Duo Suojanen&Välimaa
20.20 Yläliedon Veikot
20.40 Erkki-Jussi ja Jarmo
21.00 Heikin trio
21.20 Trio Tuhatkieli
21.40 Katja & Anneli
22.00 Sakalaiskat
22.20 duo Mark 2
LAUANTAI 1.10.2016
RAVINTOLA AALTO
11.00 Heikin trio
11.30 Rykäys
12.00 Jalasjärven 2-riviset
12.30 Lapuan Harmonikkakerho
13.00 A.Ylinen ystävineen
13.30 Kortesjärven pelimannit
14.00 (vapaa)
14.30 Seinäjoen Kaksiriviset
15.00 Alavuden Kaksiriviset
15.30 Akanat
16.00 Roikastajat
16.30 Luunappi ja Tukkapöllyorkesteri
17.00 Talkoopelimannit
17.30-18.00 ( Roudaustauko)
18.00-19.00 Kubba (Kuurtanes Big Band)
19.15 - 19.45 Tiilat ja pelimannit
20.00 – 21.20 Kauko Käyhkö 100v
tunnelmakonsertti
RAVINTOLA AALTO / TANSSIT
21.30-22.30 Kalevi Huhtalan yhtye
22.30-23.30 Nilsbyn pelimannit
24.00-01.30 Päätösjamit Jussi Asun seurassa
PALLOHALLI :
PÄIVÄTANSSIT / KUNTOTANSSIT:
13.00-13.45 Airin Spelarit – Vuoden Speliyhtye 2016
14.00-15.00 Veanteen veljet, solistina Aira Kontiainen
PELIMANNIKONSERTTI
klo 17:00
1. Heikin trio (17:00)
2. Jukka Luukkanen (17:10)
3. Erkki-Jussi ja Jarmo (17:20)
4. Vinteliska(17:30)
5. Erkki Luumi (17:40)
6. Usko & Usko´s Pois (17:50)
7. Jaana & Junnu (18:00)
8. Lahikaisen perheyhtye (18:10)
9. Nilsbyn pelimannit (18:20)
10. Seinäjoen kaksiriviset (18:30)
ILTATANSSIT :
19.30-20.30 Lepolan Junnu & kootut pelimannit
20.30-21.30 Haapakosken harmonikat
21.30-22.30 Ylijoen pelimannit
LOISKE-KABINETTI /AKUSTINEN TILA (EI ÄÄNENTOISTOA)
13.00 Aarre Similä
13.20 Usko & Usko´s Pois
13.40 (vapaa)
14.00 Rykäys
14.20 Topi ja Aleksi
14.40 Anna-Liisa Rantamäki
15.00 Hannu Rahikainen
15.20 Ali, Hintti ja Sintti
15.40 Jalasjärven 2-riviset
16.00 Korsukööri
16.20 Kortesjärven pelimannit
16.40 Tupalaulajat
17.00 Teijo Aho
17.20 duo Birgit ja Kirsi
17.40 Akanat
18.00 Windalan pelimannit
18.20 Arto Järvelä
18.40 Aleksi Laukkonen
19.00 Jukka Luukkanen ystävineen
19.20 Trio Tuhatkieli
19.40 Heikin trio
20.00 Talkoopelimannit
20.20 Usko ja Usko’s Pois
20.40 Pelottomat
21.00 Duo Suojanen & Välimaa
21.20 Lahikaisen perheyhtye
21.40 duo Mark 2
22.00 duo Jaana ja Junnu
PR-SOITOT LAUANTAINA:
S-market: Veivarit klo 11.00 , Jaana ja Junnu klo 13
K-market : Spelimannit klo 10.00, Veikkoset 11.00