Eteläpohjalaiset Spelit
- soittokilpailujen palkintosijat 8.8.2015
Huuliharpunsoiton SM
1. palkinto Väinö Nilsen, Teno
2. palkinto Veli-Jussi Lietsala, Orivesi
3. palkinto Osmo Koivunen, Kurikka
Kunniakirja: Pauli E.J. Rellman, Sysmä
Raimo Koivula, Joensuu
Mandoliininsoiton SM
1. palkinto Seija Minkkinen, Viitasaari
2. palkinto Veli-Jussi Lietsala, Orivesi
3. palkinto Janne Sakala, Seinäjoki
1-rivisen haitarin Spelimestaruuskisat
Yleinen sarja (yli 18-v)
1. palkinto Ali Välimäki, Riihimäki
2. palkinto Erkki-Jussi Koivuluoma, Ilmajoki
3. palkinto Jarmo Liikaluoma, Jalasjärvi
Kunniakirja: Riitta Suojanen, Seinäjoki
Yli 50-v
1. palkinto Usko Välimäki, Jalasjärvi
2. palkinto Olavi Koivumäki, Jalasjärvi
3. palkinto Ritva Peltomäki, Alavus
2-rivinen haitarin Spelimestaruuskisat
Alle 8 –v
1. palkinto Neea-Riikka Moisio, Alavus
Alle 12-v
1. palkinto Miska Latvala, Lapua
Alle 18-v
1. palkinto Santeri Tuomisto, Kurikka
Yleinen sarja (yli 18-v)
1. palkinto ja Aapelin kiertopatsas Ali Välimäki, Riihimäki
2. palkinto Erkki-Jussi Koivuluoma, Ilmajoki
3. palkinto Riitta Suojanen, Seinäjoki
Kunniakirjat: Jarmo Liikaluoma, Jalasjärvi
Tiina Hattula, Helsinki
Yli 50 –v
1. palkinto Usko Välimäki, Jalasjärvi
2. palkinto Sakari Hietamäki, Vaasa
3. palkinto Tapani Hattula,
Kunniakirja Ritva Peltomäki, Alavus
Onnea palkituille ja kiitokset kaikille osallistuneille sekä tuomaristolle!
- soittokilpailujen palkintosijat 8.8.2015
Huuliharpunsoiton SM
1. palkinto Väinö Nilsen, Teno
2. palkinto Veli-Jussi Lietsala, Orivesi
3. palkinto Osmo Koivunen, Kurikka
Kunniakirja: Pauli E.J. Rellman, Sysmä
Raimo Koivula, Joensuu
Mandoliininsoiton SM
1. palkinto Seija Minkkinen, Viitasaari
2. palkinto Veli-Jussi Lietsala, Orivesi
3. palkinto Janne Sakala, Seinäjoki
1-rivisen haitarin Spelimestaruuskisat
Yleinen sarja (yli 18-v)
1. palkinto Ali Välimäki, Riihimäki
2. palkinto Erkki-Jussi Koivuluoma, Ilmajoki
3. palkinto Jarmo Liikaluoma, Jalasjärvi
Kunniakirja: Riitta Suojanen, Seinäjoki
Yli 50-v
1. palkinto Usko Välimäki, Jalasjärvi
2. palkinto Olavi Koivumäki, Jalasjärvi
3. palkinto Ritva Peltomäki, Alavus
2-rivinen haitarin Spelimestaruuskisat
Alle 8 –v
1. palkinto Neea-Riikka Moisio, Alavus
Alle 12-v
1. palkinto Miska Latvala, Lapua
Alle 18-v
1. palkinto Santeri Tuomisto, Kurikka
Yleinen sarja (yli 18-v)
1. palkinto ja Aapelin kiertopatsas Ali Välimäki, Riihimäki
2. palkinto Erkki-Jussi Koivuluoma, Ilmajoki
3. palkinto Riitta Suojanen, Seinäjoki
Kunniakirjat: Jarmo Liikaluoma, Jalasjärvi
Tiina Hattula, Helsinki
Yli 50 –v
1. palkinto Usko Välimäki, Jalasjärvi
2. palkinto Sakari Hietamäki, Vaasa
3. palkinto Tapani Hattula,
Kunniakirja Ritva Peltomäki, Alavus
Onnea palkituille ja kiitokset kaikille osallistuneille sekä tuomaristolle!