12.8.2018/JR
Eteläpohjalaiset Spelit 31.8.-2.9.2018
ESIINTYJÄT
*Alavuden Kaksiriviset
*Anna-Liisa Rantamäki
*A.Ylinen ystävineen
*Aqueca
*duo Suojanen & Välimaa
*Eero ja Sisko Perttunen
*Floating Sofa Quartet
*FolkKanat
*Hannu Rahikainen
*Horjumattomat
*Ida-Elina
*Ilmajoen Korsuveljet
*Ilmajoen NS / Jantsut
*Impivaara Olds Harmonikkaryhmä
*Isojoen harmonikat
*Jaana & Junnu
*Jaana Rinta-Ruona
*Jalasjärven 2-riviset
*JPP
*Junnu Korhonen ystävineen, yhteislaulua
*Jäämeren Tenonpoika
*Kastanjat
*Kauhajoen Pelimannit
*Kauhajoen Klaneetit
*Kveenit
*Lakeuden kansantanssijat
*Lakeus Hot Club
*Lasten näppäriryhmät
*Lauri ja Tuomas Tuomisto
*Länsirannikon pelimannit
*MäSä duo
*NAM-trio + Silja Palomäki
*NokiSet
*Omat Pojat / Lustin pelimannit
*Palje Klubi
*Panula-opiston opettajat
*Pentti Rinta-Loppi
*Puolarukki
*Rentukat
*Roikastajat
*Rykäys
*Saana Kastelli
*Seinäjoen Kaksiriviset
*Seinäjoen Yksiriviset
*Siltapelimannit
*Suupohjan pelimannit
*Takatalvi (Reijo Haukia, Terho Lämsä)
*Tallari (Urho Myllymäen jäljillä)
*Tanssiryhmä Sorttiset
*Teijo Aho
*Vaasanseudun Senioritanssijat
*Vinteliska
*Väinö Nilsen
*Yli-Rahnaston pelimannit
Eteläpohjalaiset Spelit 31.8.-2.9.2018
ESIINTYJÄT
*Alavuden Kaksiriviset
*Anna-Liisa Rantamäki
*A.Ylinen ystävineen
*Aqueca
*duo Suojanen & Välimaa
*Eero ja Sisko Perttunen
*Floating Sofa Quartet
*FolkKanat
*Hannu Rahikainen
*Horjumattomat
*Ida-Elina
*Ilmajoen Korsuveljet
*Ilmajoen NS / Jantsut
*Impivaara Olds Harmonikkaryhmä
*Isojoen harmonikat
*Jaana & Junnu
*Jaana Rinta-Ruona
*Jalasjärven 2-riviset
*JPP
*Junnu Korhonen ystävineen, yhteislaulua
*Jäämeren Tenonpoika
*Kastanjat
*Kauhajoen Pelimannit
*Kauhajoen Klaneetit
*Kveenit
*Lakeuden kansantanssijat
*Lakeus Hot Club
*Lasten näppäriryhmät
*Lauri ja Tuomas Tuomisto
*Länsirannikon pelimannit
*MäSä duo
*NAM-trio + Silja Palomäki
*NokiSet
*Omat Pojat / Lustin pelimannit
*Palje Klubi
*Panula-opiston opettajat
*Pentti Rinta-Loppi
*Puolarukki
*Rentukat
*Roikastajat
*Rykäys
*Saana Kastelli
*Seinäjoen Kaksiriviset
*Seinäjoen Yksiriviset
*Siltapelimannit
*Suupohjan pelimannit
*Takatalvi (Reijo Haukia, Terho Lämsä)
*Tallari (Urho Myllymäen jäljillä)
*Tanssiryhmä Sorttiset
*Teijo Aho
*Vaasanseudun Senioritanssijat
*Vinteliska
*Väinö Nilsen
*Yli-Rahnaston pelimannit