Eteläpohjalaiset Spelit 4.-6.8.2017 Ilmajoki
VALTAKUNNALLINEN MURRELAULUKILPAILU
Finaali 6.8.2017
LOPPUTULOKSET
1. Anneli Valta-Lisitsin Lapinlahti
2. Jonna Anttila Kurikka
3. Matti Lehtinen Sastamala
Kannustuspalkinto
Juhani Lautamaja Seinäjoki
Muut finalistit:
Eila Korhonen Helsinki
Eteläpohjalaisten Spelien kansansoittokilpailujen tulokset 5.8.2017
Huuliharpunsoiton SM
1. palkinto Reijo Haukia, Pyhäntä
2. palkinto Mauri Tuomisto, Kauhajoki
3. palkinto Aimo Varila, Alajärvi
Kunniakirja: Tauno Udelius, Ilmajoki
Mandoliininsoiton SM
1. palkinto Tapio Ollikainen, Soini
1-rivisen haitarin Spelimestaruuskisat
Yleinen sarja
1. palkinto Erkki-Jussi Koivuluoma, Ilmajoki
2. palkinto Jarmo Liikaluoma, Jalasjärvi
2-rivinen haitarin Spelimestaruuskisat
Alle 8-v
1. palkinto Alina Valkama, Jalasjärvi
Alle 12-v
1. palkinto Miska Latvala, Lapua
Alle 18-v
1. palkinto Saana Kastelli, Pyhäjoki
2. palkinto Aku Välimäki, Kirkkonummi
3. palkinto Casper Harjanti, Kirkkonummi
Yleinen sarja
1. palkinto ja Aapelin patsas -kiertopalkinto
Erkki-Jussi Koivuluoma, Ilmajoki
2. palkinto Ali Välimäki, Kirkkonummi
3. palkinto Jarmo Liikaluoma, Jalasjärvi
3. palkinto Kirsi Viitala, Kiikoinen
Kunniakirjat: Jasmin Harjanti, Kirkkonummi
Petri Honkaniemi, Laihia
Aki Välimäki, Kirkkonummi
Yli 50 –v
1. palkinto Sakari Hietamäki, Vaasa
2. palkinto Satu Koski-Lammi, Jalasjärvi
VALTAKUNNALLINEN MURRELAULUKILPAILU
Finaali 6.8.2017
LOPPUTULOKSET
1. Anneli Valta-Lisitsin Lapinlahti
2. Jonna Anttila Kurikka
3. Matti Lehtinen Sastamala
Kannustuspalkinto
Juhani Lautamaja Seinäjoki
Muut finalistit:
Eila Korhonen Helsinki
Eteläpohjalaisten Spelien kansansoittokilpailujen tulokset 5.8.2017
Huuliharpunsoiton SM
1. palkinto Reijo Haukia, Pyhäntä
2. palkinto Mauri Tuomisto, Kauhajoki
3. palkinto Aimo Varila, Alajärvi
Kunniakirja: Tauno Udelius, Ilmajoki
Mandoliininsoiton SM
1. palkinto Tapio Ollikainen, Soini
1-rivisen haitarin Spelimestaruuskisat
Yleinen sarja
1. palkinto Erkki-Jussi Koivuluoma, Ilmajoki
2. palkinto Jarmo Liikaluoma, Jalasjärvi
2-rivinen haitarin Spelimestaruuskisat
Alle 8-v
1. palkinto Alina Valkama, Jalasjärvi
Alle 12-v
1. palkinto Miska Latvala, Lapua
Alle 18-v
1. palkinto Saana Kastelli, Pyhäjoki
2. palkinto Aku Välimäki, Kirkkonummi
3. palkinto Casper Harjanti, Kirkkonummi
Yleinen sarja
1. palkinto ja Aapelin patsas -kiertopalkinto
Erkki-Jussi Koivuluoma, Ilmajoki
2. palkinto Ali Välimäki, Kirkkonummi
3. palkinto Jarmo Liikaluoma, Jalasjärvi
3. palkinto Kirsi Viitala, Kiikoinen
Kunniakirjat: Jasmin Harjanti, Kirkkonummi
Petri Honkaniemi, Laihia
Aki Välimäki, Kirkkonummi
Yli 50 –v
1. palkinto Sakari Hietamäki, Vaasa
2. palkinto Satu Koski-Lammi, Jalasjärvi